Половина учнів українських шкіл в умовах всеохопної реклами різного роду фінансових продуктів та послуг не володіють елементарними фінансовими знаннями. Про це свідчать результати дослідження USAID FINREP та Ради конкурентоспроможності України, проведеного в рамках інтернет-конкурсу "skooltv для фінлікбезу".
Лише десята частина майбутніх абітурієнтів здатні на самостійне управління своїми доходами (стипендія та батьківські кревні) та витратами.
Половина дорослого населення віком 35-45 років частково розуміється на питаннях про кредити, депозити, банківські картки, кредитні спілки, фінансові піраміди тощо, а тому все ще перебувають в зоні ризику та можливого маніпулювання зі сторони фінансових інституцій різного рівня.
Майже третина дорослого населення України (28%), не володіє знаннями про елементарні поняття фінансового характеру, механізми роботи з банками та іншими фінансовими установами, а, особливо, складними виявилися для них питання закріплених законодавством прав та обов’язків громадянина у фінансовій сфері.
Як повідомили у прес-службі організаторів конкурсу, з 15 грудня в Україні триває унікальний інтернет-конкурс "skooltv для фінлікбезу" для учнів та шкіл, в основу якого покладено виявити фінансову грамотність учнів, їх батьків та вчителів. За умовами проекту, учні знімають відео на соціальну тематику (про себе, сім’ю, рідну школу або місто/село), після чого проходять нескладний фінансовий тест, що допомагає кліпу підвищити свій рейтинг. Крім того опція голосування через проходження такого тесту дана й дорослим, які можуть перевірити свої знання в цій сфері.
Однак результати, які виявили організатори, доводять низький рівень знань не лише серед осіб підліткового віку, а й серед дорослого населення. На конкурс було завантажено більш як 3 000 відеокліпів, зареєструвалося більше 70 тисяч осіб. Підлітки та дорослі голосували за відеокліпи, відповідаючи на питання фінансового тесту 394070 разів із них:
- учні, що успішно його пройшли, правильно відповівши на всі питання – 13,8%
- учні, що змогли відповісти на більшість питань – 14%
- учні, що дали правильні відповіді на половину питань тесту – 14,5%
- учні, що відповіли на 1-2 питання – 16,6%
- не змогли дати жодної правильної відповіді – 41% учнів.
Серед дорослого населення та молоді на питання фінансового тесту повністю змогли відповісти 27,8% громадян, на половину питань – 22%, на одне – 21,5%, не змогли відповісти на жодне питання тесту – майже третина (28% учасників).
0 коментарі:
Прокоментувати
вислови свою думку