У наш час інтернет знаходиться на піку популярності. І хоча наша країна помітно відстає в розвитку цієї сфери від Заходу, прогрес є.Величезна кількість компаній і приватних осіб заводять власні інтернет-сторінки в світовій павутині. Хтось обмежується звичайним сайтом-візиткою, хтось запускає приватний або корпоративний блог, хтось форум. Інші ж створюють цілі тематичні портали і величезні інтернет-магазини з мільйонними прибутками.Але як би там не було, всі вони користуються послугами одних і тих же фахівців - людей, без яких не можливий запуск жодного хорошого сайту. Мова йде про web-програмістів, SEO-фахівцях і, звичайно ж, web-дизайнерів. Про те, як освоїти професію веб-дизайнера , ми розповімо в рамках сьогоднішньої публікації.
Хто такі web-дизайнери і чим вони займаються?
Говорячи простою мовою, це фахівці, що займаються розробкою дизайнів сайтів цілком, а також окремих елементів оформлення інтернет-сторінок (сюди можна віднести шапку сайту, навігаційне меню, різні кнопки т.д.). Всю красу, яку ви бачите, зайшовши на свій улюблений сайт, створюють саме ці люди.
У мережі можна зустріти помилкова думка, згідно з яким, web-дизайнер - це людину, яка створює сайти. Насправді, ця професія не має на увазі повну розробку сайту. Адже крім розробки дизайн-макету, в процес створення сайту входить верстка сторінок (перетворення картинки в повнофункціональну сторінку сайту), наповнення контентом (матеріалами) і т.д.Звичайно ж, деякі дизайнери пропонують створення сайтів під ключ, але це не є обов'язковим у професії web-дизайнера. Крім того, ці фахівці займаються не тільки сайтами. Вони також створюють статичні і анімовані банери для реклами в інтернеті, малюють іконки для вирішення різноманітних завдань, працюють з кольором , фонами і шрифтами.
Web-дизайнер може бути, як найманим працівником в якій-небудь організації (наприклад, у рекламному агентстві), так і приватним підприємцем, який працює виключно зі своєю базою замовників. Дуже часто, молоді фахівці починають свою діяльність в якій-небудь компанії, а потім, набравшись досвіду, переходять на приватну діяльність. Одні працюють в офлайні, інші воліють брати замовлення віддалено, через інтернет (тим самим, значно розширюючи межі пошуку клієнтів).
Як стати web-дизайнером?
Це питання мучить багатьох, хто хотів би навчитися створювати стильні і красиві макети сайтів, банерів та інших веб-елементів. Варіантів, насправді, досить багато.
Можна поступити на відповідний факультет якого-небудь університету, відучитися протягом п'яти років і вийти дипломованим фахівцем у галузі web-дизайну. От тільки знайти відповідний факультет можна далеко не в кожному місті нашої країни. Крім того, у багатьох просто немає часу на настільки довгий навчання. У когось сім'я, робота, бізнес, навчання на іншому факультеті. А хтось, можливо вже працює на посаді дизайнера, і йому потрібно розширення кола знань (і відповідна скоринка).
Спеціально для таких зайнятих людей існують спеціалізовані курси з веб-дизайну. Тривалість навчання на таких курсах становить від одного до 12 місяців. Залежно від програми навчання, графіка занять і кількості навчальних годин у день. Якщо ви обрали для навчання цей варіант, то ми радимо вибирати курси, де передбачається максимум годин практичних занять. Адже навчитися web-дизайну в теорії це одне, а стати справжнім практикуючим фахівцем - це зовсім інше.
Ще один варіант навчання - для тих, хто не бажає йти до ВНЗ та навчальні центри - це придбання навчальних відеотренінгів на DVD або онлайн-доступу до таких. Насправді, цей варіант є одним з найкращих, так як в якості вчителів виступають справжні практикуючі web-дизайнери, а не теоретики з роками напрацьованої схемою, як це часто буває в навчальних закладах. Часто, вартість такого навчання значно нижче, ніж ціни на курси і, тим більше, на вступ до університету. Найважливіше - правильно вибрати автора. Це повинен бути відомий у своїй галузі фахівець, який створює дійсно класні дизайни. Потрібно бути впевненим, що він здатний передати знання своїм слухачам. Вивчіть кандидатуру потенційного тренера, знайдіть інформацію про нього в мережі (вона напевно там буде). Можливо, у нього є власний блог, де він безкоштовно ділиться розумними думками по темі веб-дизайну. Почитайте, оцініть, а вже потім замислюйтесь про покупку диска з дорогоцінним курсом.
І останній у нашій вибірці варіант становлення веб-дизайнером - самостійне вивчення та постійна практика. Благо, матеріалів у безкоштовному доступі предостатньо. Почніть зелектронних книг по темі, перейдіть на тематичні блоги і форуми, подивіться відеоуроки на YouTube. І постійно практикуйтеся. Мине кілька місяців, і ви обов'язково побачите результати своєї кропіткої праці.
Перші замовлення можна знайти на біржах фрілансерів, яких в мережі повно. Можливо, варто почати з безкоштовних замовлень. Це дозволить попрактикуватися у відпрацюванні замовлень і отримати декілька найцінніших рекомендацій від своїх перших клієнтів. Тільки не захоплюйтеся безкоштовної практикою. І пам'ятайте, що для вас професія web-дизайнера - це, в першу чергу, бізнес. А бізнес, як відомо, повинен приносити не тільки моральне задоволення, але й прибуток. Бажаємо успіхів.
0 коментарі:
Прокоментувати
вислови свою думку