Аналогічні події відбувалися і за океаном: нафту марки WTI на Нью-Йоркській біржі коштувала 95 доларів за барель, також досягнувши цінового максимуму, за вересень 2012 року. Причини такого швидкого зростання вартості сировини полягають у тому, що покращилися дані про зовнішню торгівлю Китайської Народної Республіки. Це послужило сигналом інвесторам, що економічне зростання країни значно збільшиться.
Регулювати ціни на нафту неможливо, тому що ніколи не знаєш, як буде розвивати тій чи інший регіон планети. Тим більше, що Китай зробив значний крок вперед: профіцит країни згідно торговельного балансу склав на 2012 рік більш ніж 48 відсотків, що в грошовому еквіваленті визначається як 230 мільярдів доларів. Експорт переважає на імпортом. Такі тенденції сприятливо позначаться на ціни на нафту.
Але не тільки Китай може бути причиною зростання цін на нафту. На думку Reuters, ціни так зросли через плани Саудівської Аравії скоротити експорт сировини з Ємену.А там, у свою чергу, стався терористичний акт, що закінчився вибухом на нафтопроводі. Високі ціни на нафту дозволять світової економіки потроху повертатися на колишні позиції. Але не тільки ціни на нафту допоможуть це зробити, необхідні комплексні зусилля.
0 коментарі:
Прокоментувати
вислови свою думку